SİNEMA

Cem Yılmaz Filmleri

Komedyen, oyuncu, müzisyen, karikatürist, seslendirmen, senarist, yapımcı ve yönetmen gibi birçok namı bulunun bir adam Cem Yılmaz. Kendisi meslek hayatına çok genç yaşlarda başladı ve karikatüre olan sevgisi ile başlayan serüveni daha sonra onu sahnelere taşıdı. Bizler onu daha çok komedyen kimliğiyle tanımaya başladık. Ben de bu yazımda üstünden yıllar geçse de hala popüler olan ve adından söz ettiren filmlerini sizlerle Cem Yılmaz Filmleri yazımda paylaşmak istedim. Daha çok komedi türünde olan bu 8 filmi hala izlemediyseniz hemen açıp izlemenizi tavsiye ederim. İşte karşınızda imdb puan sıralamasına göre 8 Cem Yılmaz filmi…

8. Arif V 216 (2018) IMDb 7,2

Cem Yılmaz Filmleri

 

Cem Yılmaz Filmleri yazımda bahsedeceğim ilk film olan Arif V 216, yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün yaptığı ve senaryosu Cem Yılmaz’a ait bir komedi filmidir. Filmin başrollerinde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Zafer Algöz ve Özkan Uğur yer almaktadır.

Gora’dan Dünya’ya dönen Arif (Cem Yılmaz), sakin bir hayat sürmektedir. Robot 216 (Ozan Güven), beklenmedik bir anda Dünya’ya gelir ve Arif’e insan gibi yaşamak, gülmek ve aşık olmak istediğini söyler. Mahalle sakinlerinin 216’yı istemedikleri bir anda Arif ve 216, bir kaza sonucu zaman makinesiyle 1969 yılına gider. Arif ve 216’nın geri dönmek için aşmaları gereken maceralar başlar…

7. A.R.O.G (2008) IMDb 7,3

Cem Yılmaz Filmleri

Arog, Cem Yılmaz’ın yazıp Ali Taner Baltacı ile birlikte yönettiği bilimkurgu ve fantastik komedi filmidir. Başrollerini Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Zafer Algöz, Hasan Kaçan ve Nil Karaibrahimgil paylaşmaktadır. Filmin süresi 2 saat 8 dakikadır. Gora’nın devamı olan film yine benzer karakterleri konu alıyor.

G.O.R.A gezegeninde tutsak olan ve Arif’e (Cem Yılmaz) büyük kin besleyen Komutan Logar (Cem Yılmaz), onu zaman makinesiyle bir milyon yıl öncesine gönderir. Arif, taş devrinde çabuk arkadaş edinse de tek çabası şimdiki zamana, hamile eşi Ceku’nun yanına dönmektir. Bunun için zaman makinası yapmaktan başka bir seçeneği yoktur.

6. Hokkabaz (2006) IMDb 7,4

Cem Yılmaz Filmleri

Hokkabaz, Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı ve Ali Taner Baltacı ile ortak yönettiği sinema filmidir. Başrollerini Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin ve Tuna Orhan paylaşmaktadır. Filmin süresi 2 saat 2 dakika.

Çocukluğundan beri sihirli şeylere ilgi duymuş olan İskender (Cem Yılmaz), yakın arkadaşı Maradona (Tuna Orhan) ile gösteriler yapmaktadır. Mecburi nedenlerden ötürü, İstanbul’dan kaçarcasına turneye çıkmak zorunda kalan ikili, yanlarına İskender’in babası Sait’i (Mazhar Alanson) de almak zorunda kalır. Yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, her şeyin farklı bir seyirde gitmesine yol açacaktır.

5. Yahşi Batı (2010) IMDb 7,4

cem yılmaz

 

Yahşi Batı, Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini, Cem Yılmaz’ın ise senaristliğini üstlendiği bir komedi filmi. Başrollerini Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Özkan Uğur ve Zafer Algöz paylaşmaktadır. Filmin süresi 1 saat 59 dakika.

19. Yüzyıl’da özel bir görev kapsamında görevlendirilen Aziz Vefa (Cem Yılmaz) ve Lemi Galip (Ozan Güven) padişah tarafından ABD başkanına verilmek üzere kendilerine emanet edilen elmas ile Amerika’ya gönderilirler. İki yetkili değerli elması yolda haydutlara kaptırırlar. Sonrasında hem elması bulmanın hem de çalınan paralarını toparlamanın yollarını arayan ikili Batı’da birbirinden ilginç maceralara sürüklenirler.

4. İftarlık Gazoz (2016) IMDb 7,4

cem yılmaz filmleri

İftarlık Gazoz filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu üstleniyor. Başrollerini Cem Yılmaz’ın ve Berat Efe Parlar’ın paylaştığı filmin süresi de 1 saat 55 dakika.

70’li yılların başında bir Ege kasabasında ailesi ile beraber yaşayan Adem (Berat Efe Parlar), yaz tatilini iyi değerlendirmek için Gazozcu Cibar Kemal Usta (Cem Yılmaz) ile çalışmak ister. Daha sonra ailesinden izin alan Adem çırak olarak Cibar Kemal’in yanında çalışmaya başlar. Ramazan ayının ilk günleridir ve Adem camide hocanın dediklerinden etkilenir böylece oruç tutmaya karar verir. Küçük yaşta olduğu için ailesi bu duruma izin vermez o da ailesinden gizli oruç tutmaya başlar. Susuzluk ve açlık yüzünden seraplar görmeye başlayan Adem maceraların içine sürüklenir.

3. Pek Yakında (2014) IMDb 7,5

Cem Yılmaz Filmleri

Pek Yakında Cem Yılmaz’ın hem yazıp hem yönettiği üçüncü filmidir. Film 2 saat 14 dakika sürmektedir. Filmin başrollerini Cem Yılmaz, Tülin Özen, Ozan Güven, Özkan Uğur, Zafer Algöz ve Çağlar Çorumlu gibi isimler paylaşmaktadır.

Korsan DVD’cilikten para kazanan Zafer (Cem Yılmaz), eşi Arzu’nun (Tülin Özen) ayrılık isteğiyle ilk kez zora düşer. Dağılmak üzere olan ailesini bir arada tutmak isteyen Zafer, yıllar sonra sinema kariyerine yapımcı olarak geri dönmeye karar verir. “Şahikalar – Kötülüğün Sonu” adındaki filmin yapımcılığını gizlice yürüterek, hem kanunsuz işleri bırakmak ister hem de evlilikleri uğruna vazgeçtiği hayallerini Arzu’ya geri vermeye çabalar.

2. G.O.R.A (2004) IMDb 8,0

G.O.R.A, senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği bilimkurgu ve komedi filmidir. Başrollerini Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Özkan Uğur, Şafak Sezer, Özge Özberk ve Ozan Güven paylaşmaktadır. Filmin süresi 2 saat 7 dakika.

Tüccarlık yapan Arif (Cem Yılmaz) uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A. isimli gezegene götürülür. Arif, gezegeni bir alev topundan kurtarır ve bu sırada Ceku (Özge Özberk) isimli prensesle tanışır. Bütün bunlar olurken, G.O.R.A. gezegeninin kötü kalpli komutanı Logar (Cem Yılmaz), Ceku ile evlenerek gezegenin yönetimini ele geçirmek istemektedir. Arif bunu öğrenir ve gezegenden kaçarken Ceku’yu da yanında götürmek ister, fakat bunun için mücadele vermesi gerekir.

1. Her Şey Çok Güzel Olacak (1998) IMDb 8,1

cem yılmaz filmleri

Her Şey Çok Güzel Olacak filminin yönetmen koltuğunda Ömer Vargı oturuyor. Başrollerini ise Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Ceyda Düvenci ve Selim Naşit Özcan paylaşmaktadır. Her Şey Çok Güzel Olacak filmi replikleri ve müzikleri ile akıllara kazınan önemli ve sevilen bir yapım. Cem Yılmaz Filmleri yazımda son film olan Her Şey Çok Güzel Olacak benim de favori filmlerimden. Filmin süresi de 1 saat 47 dakika.

Altan (Cem Yılmaz), karıştığı kavga sırasında yıllardır görmediği kardeşi Nuri’yle (Mazhar Alanson) karşılaşır. Nuri’nin çalıştığı ecza deposunu, uzun süredir açmayı planladığı bar için bir para kaynağı olarak görür. Çeşitli uğraşlardan sonra Nuri’ye tekrar yakınlaşmayı başaran Altan hem kendisini hem de Nuri’yi tehlikeli maceraların içine sürükler. Nuri ve Altan, her şeyin çok güzel olacağını umarak yaşamla mücadeleye devam ederler.

İlgili İçerikler
SİNEMA

Jeffrey Epstein : Korkunç Zengin

Belgeselin Künyesi 27 Mayıs 2020’ de yayınlanan Jeffrey Epstein: Korkunç zengin, Netflix’in belgeseller listesinde yerini aldı. 2016 yılında James…
SİNEMA

İzlenmesi Gereken Komedi Filmleri

İzlenmesi gereken komedi filmleri  yazımda sizlere Türk sinemasının en sevilen filmlerinden, 12 komedi filmini sunuyorum. Önceliğim IMDb puanları oldu…
SİNEMA

The Gentlemen Filmi

“Ormanın kralı olmak istiyorsan, kral gibi davranman yetmez. Kral olman gerekir.” The Gentlemen , daha önce birçok filmi ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir