GİRİŞİMCİLİK

İnternetten Para Kazanma Yolları

2020 ilk günlerinden itibaren hayatımızı çok etkiledi, çok değiştirdi. Özellikle COVID19 salgını, hepimizi zorunlu bir şekilde evlere kapattı. Evden çalışmaya devam edenler o kadar etkilenmese de çalışan büyük bir çoğunluk, zorunlu izine çıkmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca sabah 9 akşam 6 sabit mesaide sıkıcı bir düzende değil de özgür zamanlı çalışma şekli bir arzu olmaktan çok ihtiyaca dönüştü. İşte tam da bu kriz ortamında internet ve sosyal medyanın sunduğu iş olanakları, krizi fırsata dönüştüren sihirli değnek ile hayatlarımıza dokunuyor. 

Artık o hep ertelenen hobi ve yeteneklerinizi internetten para kazanma için kullanabilirsiniz. Peki, güvenilir şekilde internetten para kazanma yolları nelerdir?

UDEMY :

Sahip olduğunuz bilgi donanımı, deneyim ve yeteneklerinizi kursa dönüştürüp kazanç elde edebilirsiniz. Kişisel gelişim, fotoğrafçılık, grafik tasarım, yazılım ve kodlama kurslarına kadar pek çok alandaki uzmanlıklarınız için kendinizi tanıtıcı bir video çekimi yapıp kişisel kursunuzu oluşturmanız yeterli olacaktır. Uluslararası bir uygulama olan UDEMY, her ülkeden katılımcıları bulunuyor. Dolayısıyla İngilizce video çekerek kursunuza daha çok katılımcı gelmesini sağlayabilirsiniz.

YouTube:

Bugün artık Youtube, dünyanın en popüler video kanalı haline geldi. Aranılan birçok konunun video anlatımlı paylaşımlarına ulaşıp daha etkin bir şekilde bilgi sahibi olunabiliyor. Siz de bilgi, deneyim ve yeteneklerinizi YouTube’da oluşturacağınız bir kanal ile paylaşıp para kazanabilirsiniz. Uygulama kısa vadede para kazanma yolları arasında yer almasa da istikrarlı paylaşımlarla YouTube videolarınızdan yüksek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için 12 ay içinde 4000 saat izlenme oranına, en az 1000 abone sayısına ve 10000 kanal görüntülenmesine ulaşması gerekiyor.

Bionluk : 

Grafik tasarımdan, animasyona, internet reklamcılığından seslendirmelere, yazı, çeviri ve iş yönetimi gibi alanlarda bilgi, deneyim ve yeteneklerinizi internetten para kazanmak için kullanabilirsiniz. 

Dolap:

Özellikle kadınlara hitap eden bu uygulama, başlangıçta ikinci el alışveriş için kurulmuş bir uygulamaydı. Ancak şu an giyim, takı, ev ve yaşam ve bebek eşyaları üzerine birçok kullanılmayan ya da el emeği ürünlerin satışı gerçekleştirilebiliyor.

Siz de yukarıda paylaştığımız olduğumuz seçenekleri inceleyerek kendinize en yakın bulduğunuz alanda yeteneklerinizi sergileyerek internetten para kazanmaya bir an önce başlayabilirsiniz.

İlgili İçerikler
GİRİŞİMCİLİK

Dijital Girişimcilik Nedir? Avantajları Nelerdir?

Dijital girişimcilik, pandemi süreciyle beraber son zamanlarda oldukça popülerlik kazanmıştır. Beraberinde çok geniş bir kitleye ulaşma olanağı sağlaması, tercih…
GİRİŞİMCİLİK

Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Yöntemleri

PASİF GELİR NEDİR? Pasif gelir, neredeyse hiç çaba harcamadan cüzdanınıza para girmesini sağlayan bir gelir kaynağıdır. Öğrenci olup cep…
GİRİŞİMCİLİK

Dijital Dönüşüm Nedir?

Sanayi devriminden günümüze kadar yaşanan teknolojik yeniliklerle bugüne kadar devrim niteliğinde 4 dönemden geçtik ve geçmeye de devam ediyoruz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir